MANTRA – PRANA APANA SUSHUMNA HARI

Mantra zingen is een prachtig middel voor meditatie. Het helpt bij het “aanzetten” van de werking van een bepaalde helende energie in jezelf en/of in de wereld. Deze mantra “Prana apana sushumna hari” is een krachtig middel om bij jezelf naar binnen te gaan. Ook ondersteunt hij bij heling van emotionele pijn van binnenuit.

Prana is de levenskracht, de levensenergie. Apana is de Eliminerende kracht of het verwijderen van kracht of energie. Sushumna is het kanaal waardoor deze energie door ons lichaam beweegt. Hari en Har zijn de namen van die goddelijke bron van oneindige energie. Wanneer prana en apana samen stromen door Sushumna (de centrale doorgang van de wervelkolom) naar de bovenkant van het hoofd, vindt de ervaring van samadhi plaats, wat het doel is van alle yoga-oefeningen.

Adem prana in

Deze mantra heeft een zeer krachtig genezende werking, zowel fysiek als emotioneel. Wanneer je deze mantra voor genezing gebruikt, concentreer je dan op je ademhaling. Vsualiseer terwijl je inademt dat deze levensenergie, prana, jouw lichaam in stroomt.

Visualiseer met Apana dat alle pijn, negativiteit en energieblokkades in je lichaam worden verwijderd. En Sushumna is het kanaal waardoor de energie in je lichaam circuleert. Visualiseer dat lucht en energie in je hele lichaam circuleren, elke cel van je wezen wordt verlicht door de levenskracht. En als we het over Hari hebben, lach dan en geniet van alle prachtige dingen die het universum te bieden heeft. Auteur: Madeleine van Mourik.

Leuk artikel? Deel het!

Waardevol artikel?

Elke maand worden er ongelooflijk veel uren vrijwillig gestoken in het schrijven, bewerken en beheren van de Bindu website. Haal jij inzicht, steun, herkenning of persoonlijke groei uit de artikelen en wil je ons daarvoor bedanken, of wil je ons ondersteunen? Overweeg dan een donatie. 

Bedrag





Schrijf je in voor onze

NIEUWSBRIEF!

Gerelateerde artikelen

Sjamanen drum

DIEPE MEDITATIE – SJAMANEN DRUM

Een mooie effectieve, diepe meditatie is de meditatie met een ...
Projectiemechanisme in de praktijk

HET PROJECTIEMECHANISME IN DE PRAKTIJK – KAREN M. HAMAKER ZONDAG

In het boek 'Projectiemechanisme in de praktijk' legt Karen stap ...
becoming animal

BECOMING ANIMAL – DAVID ABRAM

Misschien ken je ook het eerste boek van David Abram, ...

639 HZ VOOR ECHTE LIEFDE

In verschillende culturen worden al eeuwenlang de helende tonen van ...
The Spell of the Sensuous

THE SPELL OF THE SENSUOUS – DAVID ABRAM

Ecoloog en filosoof David Abram onderzoekt met grote nieuwsgierigheid en ...
Een klein gebaar

KORTE FILM – EEN KLEIN GEBAAR

In dit korte filmpje zie je wat een klein gebaar ...

Schrijf je in voor onze

NIEUWSBRIEF!

download